Červen 2007


moje walpapery

30. června 2007 v 19:32 | buf-fy |  Moje wally
Líbi se vám tento wal? Prosím hlasujte.


Michelle Trachtenberg - životopis

30. června 2007 v 13:58 | buffy |  Michelle-Info
Michelle Trachtenberg
Narozena: 11. října 1985
Místo narození: New York
Výška: 161 cm

Michelle už jako tříletá účinkovala v různých reklamách. Vo svých 10-ti letech se proslavila rolí Rosie O´Donnell ve filmu "Harriet the Spy". Tato role jí vynesla cenu "Best Lead Actress in a Feature Film".
Později účinkovala v seriálu Buffy se Sarah Michelle Gellar. Když se Sarah dozvěděla,že přibude postava Dawn,hned navrhla Michelle.
Ve volném čase cvičí jógu,jezdí na kole,bruslí,píše povídky a tráví čas se svou rodinou,kamarády a dvěma kočičkama.Mezi její oblíbené filmy patří např. "Euro Trip", "Ice Princess", Misterious Skin",...


8.vyhrná cena

30. června 2007 v 9:48 | buffy | 
Už mám 8.vyhranou cenu moc zaní děkuju je opravdu moc hezká.

Dawn fotky

30. června 2007 v 7:49 | buffy |  Dawn

7.vyhraná cena

29. června 2007 v 20:00 | buffy | 
Mám tu 7.diplom.

Nicholas-foto

29. června 2007 v 13:53 | buffy |  Nicholas Brendon

další fotky Angela

29. června 2007 v 12:11 | buffy |  Angel

Alyson foto

28. června 2007 v 19:18 | buffy |  Alyson-různé fotky


BTVS-Za scenou

28. června 2007 v 17:22 | buf-fy |  Za scénou


Další animace

28. června 2007 v 17:11 | buf-fy |  Animace

Eliza foto

28. června 2007 v 16:13 | buffy |  Eliza-různé fotkyWillow fotky

28. června 2007 v 14:56 | buffy |  Willow

Willow životopis

27. června 2007 v 22:15 | buffy |  Willow
Willow Rosenberg
Willow se narodila v roce 1982, pochází ze židovské rodiny a jejími rodiči jsou Ira a Sheila Rosenbergovi, kteří o ní ale neprojevují moc velký zájem. Když jí bylo pět, ukradl jí Alex panenku Barbie, a od té doby spolu kamarádí. Na střední byla známá jako "ztroskotanec", se kterým se ti "lepší" (jako je například Cordelie) nebaví. Když se do Sunnydale přistěhovala Buffy, okamžitě se s ní spřátelila. Je nesmírně chytrá a rozumí počítačům. Dokonce učila třídu Jenny Calendarové, když byla zabita Angelusem. V jejím počítači našla soubory věnující se magii, což v ní probudilo zájem o kouzlení. Odmalička byla zamilovaná do Alexe, který ji ale bral jen jako kamarádku, z čehož byla Willow velmi nešťastná. Nakonec se ale sblížila s Ozem, vlkodlakem a členem kapely Dingoes ate my baby, který se tak stal součástí party. Alex si po delší době uvědomil, že k Willow cítí něco víc než kamarádství. Oba se to snažili ovládnout, protože už měli partnery, ale nakonec byli přistiženi Ozem i Cordelií, jak se líbají. Willow a Oz svůj vztah zachránili a před starostovým Povýšením se poprvé milovali. Vše náhle skončilo, když se ukázalo, že Oz není tak neškodný, jak si myslela a začal si něco s Verucou, také vlkodlakem. Oz odešel ze Sunnydale a Willow se z tohoto vztahu dlouho vzpamatovávala.
Na vysoké škole se spřátelila s Tarou, která jako ona navštěvovala čarodějnickou skupinu Wicca. Společně strávily spoustu nocí čarováním a zamilovaly se do sebe. V té době se do Sunnydale vrátil Oz a chtěl to dát s Willow zase dohromady. Když si uvědomil, že Willow má nyní jinou lásku, odjel ze Sunnydale, tentokrát navždy. Z Willow se postupně stávala silnější a mocnější čarodějka než je Tara, která ji zpočátku učila. Byla schopná oživit Buffy a odkrysyt Amy. Tara ale začala mít pocit, že Willow používá příliš mnoho magie a pohádala se s ní. Willow jí kouzlem vymazala hádku z paměti, ale Tara na to přišla a dala ji ultimátum - buď jeden týden nebude kouzlit nebo ji opustí. Willow se jí pokusila znovu očarovat, ale kouzlo nevyšlo a Tara se s ní rozešla. Po několika měsících dokázala Willow Taře, že přestala úplně čarovat, a tak se dají znovu dohromady. Pomilují se a jsou velmi šťastné. Všechno ale zničí jeden moment - Tara se líbá s Willow v jejím pokoji, zatímco na zahradě vystřelí Warren z pistole ve snaze zabít Buffy. Jedna kulka prolétne oknem a zasáhne Taru přímo do srdce. Willow se ji pokusí kouzlem oživit, ale to nejde, protože Tara zemřela přirozenou smrtí

cordelie životopis

27. června 2007 v 22:10 | buffy |  Cordelia
Cordelie Chase
Cordelie se narodila a vyrostla v Sunnydale. Byla nejpopulárnější dívkou na střední škole a vedla tým roztleskávaček. Obklopovala se přáteli, kteří pocházeli ze stejně bohatých a dobrých rodin jako ona. Cordelie byla velmi sobecká a až nepřiměřeně soustředěná na sebe. Když Buffy přijela do Sunnydale, snažila se s ní skamarádit, protože si myslela, že musí být skvělá, když přijíždí z velkého města. Netrvalo ale dlouho a zařadila si ji do své skupiny "ztracených případů", kde jí společnost dělali Alex a Willow. Byl to oboustranný odpor, ale nakonec Cordelie potřebovala Buffyinu pomoc při likvidaci neviditelné dívky a přitom odhalila její pravou identitu Přemožitelky.
Zjistila, že začíná stále více pronikat do jejich party a dokonce se sblížila s Alexem, se kterým začala tajně chodit, neboť se za něj styděla. Jejich vztah nakonec dosáhl takové úrovně, že výsměch svých kamarádů ohledně Alexe ignorovala. Její charakter se pomalu měnil k lepšímu. Existence démonů, smrti i kamarádství v Buffyiné partě ji velmi ovlivnilo. Její idylka s Alexem ale netrvala dlouho, protože ho nachytala, jak se líbá s Willow a definitivně se s ním rozešla. Cordelie se stáhla do sebe a začala se ke všem chovat tvrdě. Když narazila na Buffyina nového pozorovatele Wesleyho, ihned se do něj zamilovala. Jenže pak se s Wesleym velmi nešikovně políbila a oba dva usoudili, že mezi nimi prostě není ta správná chemie. V té době vyšlo najevo, že její otec přes dvanáct let neplatil daně, a tak se Cordelie musela vzdát možnosti chodit na vysokou.
Rozhodla se, že zkusí štěstí jako herečka v Hollywoodu a přestěhovala se do Los Angeles. Tam narazila na bohatého upíra, kterému se velmi líbila. Naštěstí ji zachránil Angel a zaměstnal ji ve své detektivní agentuře jako sekretářku. Cordelie se celkem rychle sblížila s Doylem, polovičním démonem, který pomocí svých vizí pomáhal Angelovi. Doyle však obětoval svůj život pro záchranu klanu jeho lidu a hrdinně zemřel. Těsně před svou smrtí, ji vášnivě políbil a tímto polibkem na ni přenesl své spojení s Vyššími místy. Cordelie se se svými vizemi vyrovnávala velmi těžce, ale nakonec byla ráda, že může pomáhat ostatním lidem. Postupem času ji však vize pomalu ale jistě ničili a Cordelie upadla do bezvědomí. V tomto bezvědomí se setkala s démonem, který ji nabídl možnost stát se polovičním démonem, aby své vize ve zdraví ustála. Během let, kdy Cordelie pracovala v detektivní agentuře, začala pociťovat lásku k Angelovi. Angel její city opětoval, ale jejich vztah neměl šanci. Cordelie byla povolána k vyššímu účelu a v záři světla vystoupila na nebe.
O několik měsíců později se znenadání objevila zpět u svých přátel, ale na nic si nepamatovala. Začala důvěřovat jen jediné osobě - Connorovi a dokonce se k němu přestěhovala. Požádala Lorna, aby provedl kouzlo, který by jí vrátilo paměť. Kouzlo se zdařilo, ale Cordelie dál zůstávala u Connora. Vztah mezi nimi se brzo změnil v něco víc a začali spolu spát. Cordelie otěhotněla, ale její těhotenství nebylo normální. V břiše totiž nosila démona, který ovlivňoval její myšlenky i chování. Démon se brzy narodil a Cordelie ihned po porodu upadla do kómatu. Démon měl podobu dospělé ženy, která si říkala Jasmine a snažila se ovládnout svět. Angel ji s pomocí svého syna Connora zabil. O Cordelii se začali starat zdravotníci z firmy Wolfram & Hart. Bohužel, Cordelie se nikdy ze svého kómatu nevzbudila a po roce zemřela. Ale ještě než se tak stalo, věnovaly ji Vyšší místa jeden den s jejími přáteli. Ten si Cordelie opravdu užila a ke konci dne se s Angelem rozloučila "Nakonec vyhraješ… jen si přeju, abych u toho mohla být a vidět to". Neodolala a naposledy ho políbila. Její slíbený den skončil a Cordelie se odebrala na věčný odpočinek

buffy životopis

27. června 2007 v 22:03 | buffy |  Buffy Summers
Buffy Anne Summers
Buffy Summersová se narodila v lednu roku 1981, jejími rodiči jsou Hank a Joyce Summersovi. V dětství zbožňovala krasobruslařku Dorothy Hamill a chtěla být jako ona. Její nejlepší kamarádkou byla sestřenice Celia, která však zemřela ještě jako dítě. Buffy nastoupila na střední školu Hemery High v Los Angeles, kde se stala velmi populární. V roce 1996 byla promována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce byla kontaktována mužem jménem Merrick, který ji prozradil, že je Vyvolenou k zabíjení upírů. Přestože k tomuto sdělení byla Buffy velmi skeptická, byla to pravda a Merrick se ujal úlohy jejího pozorovatele. Buffy byla existencí upírů velmi vyděšená, a tak se se vším svěřila rodičům. Ti ji raději poslali na kliniku pro duševně nemocné, a protože Buffy o upírech už nemluvila, po několika týdnech ji propustili. Merrick pokračoval ve vedení své svěřenkyně, ale při jednom větším boji s upíry, byl Merrick zabit a Buffy podpálila školní tělocvičnu. V té době dokončili její rodiče rozvod a Buffy vyhodili ze školy. Joyce, její matka, se rozhodla, že pro obě dvě bude lepší, když se odstěhují.
Buffy se tedy i se svou matkou přistěhuje do městečka Sunnydale, kde se zapíše do místní střední školy. Ve škole potká knihovníka Gilese, který ji informuje, že je jejím novým pozorovatelem. Buffy je ale rozhodnutá se svým přemožitelstvím skoncovat. Jenže když dojde k vraždě, kterou prokazatelně způsobil upír, je Buffy jasné, že nemůže dopustit, aby bylo ublíženo další osobě. Buffy se spřátelí s Willow Rosenbergovou, Alexem Harrisem a do jisté míry i s Cordelií Chaseovou a seznámí se s tajemným Angelem. Všichni její přátelé vědí, že je přemožitelkou upírů a často ji pomáhají v boji proti upírům. Buffy a Angel se postupně sbližují a při prvním polibku Buffy zjistí, že Angel je upír. Nejprve byla rozhodnutá ho zabít, když ale zjistila, že má duši a není schopen nikomu ublížit, dovolila mu, aby jí pomáhal.
Jejich vztah se čím dál tím víc prohluboval a na Buffyiny sedmnácté narozeniny se spolu milovali. Jenže Angel, který prožil okamžik dokonalého štěstí, přichází o svou duši a stává se postrachem Sunnydale. Buffyina matka se dozví o dceřině poslání a nutí ji, aby toho nechala. Jenže Buffy musí zastavit Angeluse, a tak nemá čas něco své matce vysvětlovat. Ta jí pohrozí, že pokud teď odejde z domu, už se nemá vracet. Willow najde kouzlo, které Angelovi vrátí duši zpět, ale v momentě, kdy se tak stane, je Buffy přinucena poslat Angela do pekelné dimenze. Nešťastná Buffy odjíždí ze Sunnydale pryč, v Los Angeles si najde práci servírky a snaží se na Angela nemyslet. Po dvou měsících narazí na démona, kterého po urputném boji porazí, a tím i osvobodí hromadu lidí uvězněných v jeho dimenzi. Buffy si uvědomí, že se musí vrátit domů. Asi o měsíc později se Angel záhadným způsobem z pekelné dimenze vrátí a jeho vztah s Buffy se i přes jejich snažení dál prohlubuje. Nakonec si Angel uvědomí, že s postupným stárnutím Buffy by jejich vztah byl odsouzen k záhubě, a tak pro její vlastní dobro odchází do L.A., kde se dál snaží pomáhat lidem jako detektiv.
Buffy nastoupí na vysokou školu UC Sunnydale a na kolejích bydlí se svou kamarádkou Willow. Sblíží se s Riley Finnem, ze kterého se vyklube člen tajné armádní jednotky bojující proti démonům. Po roce jejich společného života ji Riley opustí, protože cítil, že ho Buffy nepotřebuje a ani nemiluje. V druhém ročníku vysoké školy zažije Buffy hned několik rodinných krizí. Zjistí, že její čtrnáctiletá sestra Dawn není vlastně její sestra, ale jakýsi mystický klíč k otevření portálu, proměněný do lidské formy a umístněný do mysli Joyce, Buffy a jejích kamarádů. Buffy zjistí, že po Klíči pátrá démonka Glory a rozhodne se svoji sestru chránit. Její matku navíc začne trápit zdravotní stav a lékaři zjistí, že má nádor na mozku. Operace nádoru naštěstí dopadne dobře a Joyce se zase začne těšit ze života. Několik týdnů po operaci ji ale najde Buffy mrtvou ležet na pohovce a musí se tak vyrovnat s její ztrátou. Už jí zbyla jen sestra, a tak odejde ze školy, aby se o ní mohla starat. Démonka Glory zjistí totožnost Klíče a chce použít Dawninu krev k otevření portálu, čímž by došlo k propojení několika dimenzí a tím i zničení světa. Buffy proti ní statečně bojuje, ale Glory se přesto podaří Dawn unést a připravit ji na rituál. Buffy a její přátelé vtrhnou na místo, kde se rituál má konat, ale už je pozdě, krev Dawn otevřela portál. Tím začíná ohromná katastrofa pro lidstvo a lze ji zastavit jedině tím, že člověk vlastnící krev, která otevřela portál, zemře. Buffy si uvědomí, že Dawn byla vlastně stvořena z ní, a tak se obětuje - skáče místo Dawn do portálu a umírá.
Tři měsíce po její smrti se jí rozhodne Willow a spol oživit, protože si myslí, že skončila v nějaké příšerné pekelné dimenzi. Kouzlo se zdaří a Buffy se ocitá zpět mezi živými. Jenže není šťastná, jak její přátelé předpokládali, ale cítí se jakoby žila v pekle. Byla totiž násilně vytažena z nebe a znovu žít je pro ni nesmírně těžké. Ve snaze něco cítit se sexuálně zaplete se Spikem, který ji už rok velmi miluje. Po několika měsících si Buffy uvědomí, že ho jen využívá, a tak se s ním rozejde. Spike její rozhodnutí nechce přijmout a pokusí se ji znásilnit. Když si uvědomí, co to chtěl udělat, odjíždí raději z města. Trojce pitomců (Warren, Andrew a Jonathan), kteří mají sami sebe za zločince se snaží jakýmkoliv způsobem Buffy uškodit. Vše vyvrcholí, když se Warren pokusí zastřelit Buffy. Jedna kulka náhodně zabije Taru, což ve Willow probudí její čarodějnické síly. Willow ještě stačí magicky uzdravit Buffy z vážného střelného poranění, které jí způsobil Warren, ale pak už myslí jen pomstu. Buffy se nejprve Willow snaží pomoci, později jí už nezbývá nic jiného než ji zastavit. Jenže její síla na tu její nestačí a Willow se vydá zničit celý svět. V poslední chvíli ji zastaví Alex upřímným vyznáním své lásky.
Je postavena nová Sunnydaleská střední a ředitel školy Robin Wood nabídne Buffy práci poradkyni pro studenty. Buffy ji s radostí přijme, už ji totiž nebaví pracovat v rychlém občerstvení. Ve sklepě školy objeví Spika, který se chová velmi podivně a Buffy si uvědomí, že má duši. Od Gilese se dozví, že První Zlo se snaží vyvraždit všechny potencionální přemožitelky, protože potom by po ní a Faith neměl kdo nastoupit. V Buffyině domě najdou potencionální přemožitelky úkryt a Buffy se je snaží vycvičit. Faith se vrátí do Sunnydale, aby byla nápomocná a vztah mezi Buffy a Spikem se utužuje. Buffy vede potencionální přemožitelky do finálové bitvy v bráně pekel a Willow dokáže díky zbrani přemožitelek zrušit předchozí řád, že když jedna přemožitelka zemře, povstane druhá a všechny potencionální přemožitelky se stanou skutečnými přemožitelkami. Boj v bráně pekel díky Spikovi vyhrají a Buffy už není jediná Vyvolená, ale jen jednou z mnoha a může vést normální život. Poslední co víme je, že nyní žije v Římě se svou sestrou Dawn.

Spike životopis

27. června 2007 v 19:16 | buffy |  Spike
Spike
Známý též jako William Krvavý, dostal svůj nick podle jeho slabosti v týrání svých obětí pomocí hrotů. Jeho jméno William Krvavý vyšlo z o něco méně "podivného" důvodu - vyšlo z jeho jména před upírskou dobou, jako výsledek jeho "krvavě děsné poezie" William nebyl vždy špatný hoch - předtím, než se stal upírem, byl plachý a citlivý básník. Poté, co byl postřelen dívkou, která byla inspirována jeho poezii, byl zabit a následně přeměněn v upíra Drussilou. Drussila byla samozřejmě láska jeho ne-života, dokud ho neopustila - dvakrát. Je jen 120 let starý zabil dvě Přemožitelky. Mnohokrát se pokusil zabít Buffy, ale nepovedlo se mu to. Poté, co odejde na téměř celý jeden rok pryč, vrací se do čtvrtého roku. Neměl moc štěstí, protože mu byl implantován do mozku čip, který no činí neschopného zabít nebo ublížit komukoli jinému kromě démonům ( Což dělá, což ho zanechává nepopulárním v démonském světě ) Díky vznikajícímu vztahu mezi ním a Přemožitelkou, odmítne obě Drussilu i Harmony pro přízeň Buffy. Dokonce si postaví Buffy robota, aby si mohl užívat. Naneštěstí pro Spika, opravdová Buffy objeví robota a vezme mu ji. Kombinace čipu a lásky k Buffy začíná kladně působit. Dokonce se stává spojencem Scooby bandy. V rpůběhu šestého roku, kdy se Buffy vrátila z mrtva, emocionálně ožívá a započíná se Spikem sexuální a brutální vztah. Poté, co to skončí, pokusí se Spike opět dostat se blíže k Buffy, ale ukončí to jejím únosem. Poté je šokován a odchází do Afriky získat svou duši zpět. Když se pak vrací zpět, banda ( kromě Buffy ) není příliš důvěřivá k tomu, že má svou duši. On sám je po čase unesen podivným kultem, který chce obrodit jejich pána. Když je Buffy vyhozena z domu, najde ji a pomůže jí překonat problémy. Jejich vztah je mnohem hlubší než kdy dřív, ale v okamžiku, kdy se tam objeví Angel a Spike je zahlédne, když se políbí, cítí se trochu zrazený. I tak je odhodlán pro záchranu Sunnydale i Buffy udělat cokoli. Kormě toho začíná pomáhat s trénováním možných nových přemožitelek